środa, 21 listopada 2012

Z babskiej perspektywy

Wykupienie abonamentu do platformy pewnej, a zapewniam, że nie jest to Platforma Obywatelska ( nie, żebym coś przeciw miała) zaowocowało nagminnym wręcz szperaniem w archiwach czasopism różnej maści. Zazwyczaj droga moich poszukiwań jest taka: tytuł czasopisma, dział kultura, książki. Dziś , jak w tytule napisano - babsko, czyli Poradnik Domowy.  Nie mam też nic przeciw babskim czasopismom, które namolnie kupuję w okolicach Wielkanocy bądź Bożego Narodzenia, zamieszczają bowiem przepisy świąteczne, z których zazwyczaj uda mi się wykorzystać jeden na dwa lata. Zawsze mam nadzieję, że taką gazetą otworzę i ... święta z głowy. Ale miało być o książkach. Tym razem, co Poradnik Domowy polecał do czytania w ... czerwcu. W zasadzie to chyba nawet nieważne kiedy, bo i tak, przynajmniej ja, książkę kupioną w czerwcu - czytam w lutym, bądź w czerwcu, ale następnego roku, zatem zestaw:

John Auken - 15 błędów, które zabijają związek, Remi
Masha Gessen - Putin. Człowiek bez twarzy, Prószyński i Ska
Jeffrey Archer - Czas pokaże, Rebis


Krystyna Wasilkowska - Frelichowska - Zapach świeżych malin, PWN, Empik
Eduardo Mendoza - Prześwietny raport kapitana Dosa, Znak litera nova


David Rosenfeld - Świadek na czterech łapach, Sonia Draga


Anche Min - Perła Chin, Albatros
Michał Nowakowski - Odlotowo, Wilga - dla dzieci

Lista krótka, ale różnorodna, chętnie przeczytałabym Archera, bo znam tylko jedną jego książkę "Co do grosza", przy której ubawiłam się nieziemsko. W moim zasięgu "Zapach świeżych malin" (rodzina posiada) - książka o kuchni polsko-żydowsko-niemieckiej, życiu wielokulturowej społeczności.  Niedługo dotrze do mnie książka Mendozy - recenzje mówią o świetnej zabawie, ma być śmiesznie. Nadzieję mam, że to prawda. I korci mnie książka wydawnictwa Sonia Draga, bo kto nie lubi czytać o zwierzakach, a jeżeli to zestaw sensacji i zwierzaków, to powinno być odlotowo. To tyle, co babska gazeta polecała w czerwcu, ja wybrałam, ale chętnie wysłucham innych źródeł opiniotwórczych, mogą być linki do przeczytanych dawno temu czerwcowych propozycji.


6 komentarzy:

 1. Mnie książka Mendozy ubawiła jak rzadko, a czytałam ją na skutek pozytywnych recenzji, więc jest nadzieja, że i Tobie się spodoba:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, to się bardzo cieszę :-)

   Usuń
  2. Ja też lubię książki Mendozy i czytam, jeżeli tylko któraś w ręce mi wpadnie ;)

   Usuń
  3. Nie miałam okazji czytać tego autora, ale mam nadzieję, że ksiązka będzie przynajmniej niezła.

   Usuń
 2. Och, ja też mam w planach Mendozę, jakoś nasze szlaki nie chcą się przeciąć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj doszła do mnie książka Mendozy. Kupiłam na allegro. Podczytywałam,zapowiada się zupełnie nieźle.

   Usuń

"Wskutek złych rozmów psują się dobre obyczaje" - Menander