środa, 17 grudnia 2014

Prowincja pełna snów

Wydawnictwo MG kolejny rok wydawniczy zaczyna od książki Katarzyny Enerlich. Tym razem będzie to Prowincja pełna snów (premiera 14 stycznia).Katarzyna Enerlich – czarodziejka  jezior – miesza fikcję z prawdą i splata historię Mazur z opowieściami Czytelników.
Zdobyła ich serca umiejętnością słuchania, ale także uśmiechem, wiarą w marzenia, poetyckim językiem i zachwytem nad światem. Wiele zasłyszanych opowieści pojawiło się już w jej książkach.

Prowincja pełna snów opowiada o snach, z których nie chcemy się budzić, o czarach codzienności i uświadamianiu sobie, że szczęście to stan duszy.
Bohaterka książki zajmuje się dorastającą córeczką, pisze książki, dużo podróżuje, prowadzi pensjonat dla praktykujących jogę, medytuje, zbiera zioła, zajmuje się ogrodem i tak jest tym wszystkim zajęta, że nie zauważa własnej samotności. Kiedy w jej życiu pojawia się COŚ, o czym już niemal zapomniała, czuje się jak we śnie. 

Osobiście polecam, bo w opowieściach pani Katarzyny Enerlich tkwi magia. Magia w Mazurach zaklęta.

3 komentarze:

 1. Zgadzam się z Tobą co do magii w Mazurach zaklętej...lubię czytać o Mazurach, jako krainie i jako ludziach ją zamieszkujących w opowieściach Pani Kasi. Mam już trzy prowincje....dokompletuje i resztę i będę czytać....

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam wszystkie Prowincje, z tym, że jedną pożyczoną od Kasi D., zresztą na oczach samej samiuteńkiej pani Katarzyny Enerlich, która mi pozostałe podpisywała w tym czasie. A Kasi i Danielowi podpisała tę, którą mi pożyczyli, za co dziękuję serdecznie :)
  Cieszę się, że wychodzi nowa część, spokojnie poczekam, bo jeszcze mam kilka tomów do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Twórczość autorki jeszcze jest przede mną ;)

  OdpowiedzUsuń

"Wskutek złych rozmów psują się dobre obyczaje" - Menander