czwartek, 25 września 2014

Co wrzucić na uszy czyli co nowego w audiobookach? Wrzesień 2014.Na dobry początek jesieni przedstawiamy Państwu nowości w świecie książek audio. Znajdziecie w nich Państwo. twórczość uznanej autorki i ilustratorki Joanny Olech oraz kolejną, dziewiątą część przygód słynnego detektywa Sherlocka Holmesa.


TOŻSAMOŚĆ RODNEYA CULLACKA - Przemek Angerman

czyta Tomasz Sobczak

Sekret, który może wywołać wszechświatową rebelię!

Życie w Galaktyce zostaje zagrożone, Rządzący manipulują ludzkimi wspomnieniami i tworzą swym obywatelom takie profile tożsamości, jakie są im akurat potrzebne. Czy nikt nie jest tym, kim myśli, że jest? Richard Zonga musi znaleźć sposób, by ludzie poznali prawdę. Ale najpierw musi dowiedzieć się, kim jest on sam.

PATRONAT:
http://www.bibliotekaakustyczna.pl/upload/polter.pl--logotyp.jpg


POMPON W RODZINIE FISIÓW - Joanna Olech

czyta Krzysztof Tyniec

Pompon w rodzinie Fisiów to historia pewnego smoka…

Smok ma na imię Pompon. Pewnego dnia po prostu wylazł z odpływu umywalki państwa Fisiów i już u nich pozostał. (Skąd się wziął smok w odpływie? Ech… ze smokami nigdy nie wiadomo…) Przez jakiś czas Malwina i Gniewosz ukrywali go przed rodzicami, ale smok rósł jak na drożdżach, apetyt miał za dwóch, a że był bardzo bystry – szybko nauczył się mówić i stał się najbardziej wygadanym smokiem na świecie.

PATRONAT:
http://www.bibliotekaakustyczna.pl/upload/mlk logo.jpg

SPRAWY SHERLOCKA HOLMESA - Arthur Conan Doyle

czyta Janusz Zadura

Ostatni, dziewiąty tom cyklu audiobooków o przygodach Sherlocka Holmesa!

W dwunastu opowiadaniach słynny detektyw z Baker Street i jego przyjaciel doktor Watson wspólnie rozwiązują pasjonujące zagadki kryminalne. Wyjaśniają m.in. okoliczności tajemniczych zgonów nad brzegiem oceanu i straszliwego ataku lwa w cyrku. Szukają też zaginionego diamentu Korony oraz „wampira z Susex”.
Już za dwa tygodnie...


SIEDEM DOBRYCH LAT - Etgar Keret

czyta Roch Siemianowski

Nowa książka Etgara Kereta.

Krótkie, trafione w punkt opowiadania Kereta nie są pozornie autobiograficzne, lecz jego wyobraźnia nie daje mu poprzestawać wyłącznie na faktach. Oto notki o nowo narodzonym synu pisarza, ojcu, który nad kołyską wnuka już mu prawi o funduszach inwestycyjnych dlań zakupionych. Oto obraz współczesnego Izraela dla fanów filmów braci Coen, surrealizmu, pure nonsensu i… Etgara Kereta.

PATRONAT:
http://www.bibliotekaakustyczna.pl/upload/biblionetka--logotyp.jpg

10 komentarzy:

 1. Zdecydowanie wolę sama zagłębić się w lekturze. Jestem trochę rozstrojona gdy ktoś mi czyta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam drugą pasję - robótki ręczne, przy których nie daje się czytać, więc wtedy korzystam z audiobooka. Teraz "na uszach" "Przestępstwo" Ferdinanda von Schiracha. Super!

   Usuń
 2. Nie cierpię audiobooków... Słuchałam jednej książki w życiu i nigdy więcej. Zdecydowanie sama wolę czytać, czy papierową wersję, czy elektroniczną, ale czytać.

  http://pasion-libros.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Próbowałam słuchać audiobooków, ale niestety to nie moja bajka...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wierzę, bo spotkanie z audio było trudne, nawet bardzo. Stwierdziłam, że nigdy więcej. Przekonałam się jednak do tej formy książki, kiedy wysłuchałam "Chłopów". Nie przeczytałabym tej książki po raz kolejny, ale za to wysłuchałam z przyjemnością. Myślę, że do wszystkiego trzeba się przyzwyczaić ;)

   Usuń
 4. Ja też nie umiem słuchać audiobooków, a to dlatego, że po prostu nie mam tyle czasu, żeby skupić się tylko na tym. Zaraz coś tu piszę - a to recenzję, a to artykuł, a to gdzieś idę, coś muszę robić i nie mogłabym się skupić na audiobooku ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt, że słuchanie wymaga skupienia, więc słucham kiedy dłubię jakieś proste rzeczy na drutach. Ale znam osoby, które słuchają podczas prac kuchennych ;)

   Usuń
 5. Jestem staroświecka i tylko papierowe książki lubię :)

  naczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja korzystam z każdej formy, ale wdrażałam się z oporami ;)

   Usuń

"Wskutek złych rozmów psują się dobre obyczaje" - Menander