środa, 20 czerwca 2012

Steinbeck


Poczytałabym coś rodem od Steinbecka, ale póki co tylko fotka znaleziona na Pinterest.
Czasu brak, a fotka piękna.

13 komentarzy:

 1. Ja w czasach zamierzchłych przeczytałam mnóstwo tzw wartościowej literatury w tym i Steinbecka. "O myszach i ludziach" pamiętam do tej pory:) Teraz wracam do niektórych pozycji,ale Steinbeck się nie załapie:) Wolę pisarzy rosyjskich, angielskich i polskich rzecz jasna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio z rosyjskich czytałam "Martwe dusze" ( pomijam te nazwiska pomniejsza - Ulicka czy Marinina), ale literatura rosyjska jest moją ulubioną? Najbardziej utkwił mi w pamięci "Gracz" - meisterstuck w całym tego słowa znaczeniu. A jeśli o tych wielkich idzie, to zazwyczaj czytam powieści mniej znane. Teraz będzie "Złota czara" Steinbecka, potem może "Niebieskie pastwiska", które wędrują do mnie z antykwariatu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do mnie jakoś pisarze amerykańscy nie przemawiają:( tzn, nie mówię tu o literaturze lekkiej i przyjemnej, bo tutaj to owszem, sprawdzają się:)
   Co do "Gracza" to zgadzam się z Tobą, Dostojewski pokazał co potrafi.
   Ja teraz czytam "Moskiewską Sagę" i dla odmiany powtórkę "Braci Karamazow" no i do antykwariatu się wybieram więc nie wiem z czym wrócę:)

   Usuń
  2. "Braci..." próbowałam czytać i słuchać, ale poległam.Muszę spróbować raz jeszcze. Aksjonowa w ogóle nie znam, czytałam kiedyś "Kolegów". Podglądałam na allegro "Sagę..." - komplet około 400 zł :-)). Więc chwilowo - raczej nie. Może zadowolę się książką z Kolobra - W pół drogi do księzyca :-)

   Usuń
  3. * Kolibra oczywiście :D

   Usuń
  4. A tego nie czytałam. Dopisuję do coraz dłuższej listy:)Sagę naprawdę dobrze się czyta, ja mam w wersji elektronicznej.

   Usuń
  5. Na taką wersję też się natknęłam, a że jestem szczęśliwą posiadaczką e-czytnika, to kto wie, czy nie poczytam :-)

   Usuń
 3. Jeśli nie masz książki to daj znać to podeślę ci na maila:)Też kupiłam w tym roku czytnik:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Bo ja mam bardzo dużo więc jakby co...:)

   Usuń

"Wskutek złych rozmów psują się dobre obyczaje" - Menander