sobota, 6 stycznia 2018

Wydawnictwo MG proponuje w styczniu "Hrabinę Cosel"

Szanowni Państwo,
Chcielibyśmy przypomnieć jedną z najpiękniejszych powieści historycznych napisanych przez Józefa Ignacego Kraszewskiego.

Hrabina Cosel to najbarwniejsza postać saksońskiej historii. Król August II Mocny, usłyszawszy o jej wielkiej urodzie, spowodował, że przyjechała do Drezna, a wkrótce namówił młodą piękność, by stała się jego oficjalną metresą.
Jednak Anna Cosel obwarowała swą zgodę twardymi warunkami, przede wszystkim obietnicą króla, że w przyszłości zostanie jego legalną żoną. Przez wiele lat wiodła u jego boku bajkowe życie. Niestety, płocha natura króla połączona z intrygami dworskimi zniszczyły jej szczęśliwy los, ale Cosel nigdy nie zgodziła się na utratę honoru, dlatego też jej późniejsze dzieje, choć tragiczne, są niezwykle ciekawe.
Na tle galerii metres królewskich Anna Cosel lśni jak gwiazda pierwszej wielkości.


"Hrabina Cosel"  to pierwsza część Trylogii Saskiej w skład której wchodzi "Hrabina Cosel" 
"Bruhl" i "Z siedmioletniej wojny".

4 komentarze:

 1. Muszę sobie kiedyś przeczytać całą trylogię...lubiłam czytać Kraszewskiego.
  Ładne wydanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie czytam. Dawno nosiłam się z zamiarem, bo lubię Kraszewskiego. Wolę jednak bardziej jego książki historyczne niż obyczajowe.

   Usuń
  2. Ja również wolę historyczne....już dawno nie czytałam żadnej jego książki, ale muszę sobie zdobyć "Infantkę", by porównać jak pokazał Annę Jagiellonkę on a jak Jasienica i Lesiak. Akurat te dwie ostatnie książki już mam.
   Książkami historycznymi Kraszewskiego zaraziła mnie mama więc czytałam je w wieku szkolnym.

   Usuń
  3. Właśnie skończyłam czytać i mam nadzieję, że przeczytam kolejne dwie części trylogii. Kraszewskiego czyta się bardzo dobrze, szczególnie urzeka mnie ten stary język.

   Usuń

"Wskutek złych rozmów psują się dobre obyczaje" - Menander