środa, 11 maja 2016

Córki niczyje. Pierwsze polskie wydanie

Taką oto wiadomość dostałam z Wydawnictwa MG i chętnie się z nią dzielę, bo Wilkie Collins dawno w moich planach. Co innego jednak planować, a co innego realizacja. Słowem MG mnie zmobilizowało. Z wirtualnej półki wyciągam na światło dzienne "Kobietę w bieli" i "Kamień księżycowy". Przed nami, dzięki Wydawnictwu MG, kolejna atrakcja. 

"MG kolejną książką wraca do publikowania nigdy dotąd niewydanych w Polsce powieści klasycznych.

Wilkie Collins znany jest w Polsce z takich książek jak Kobieta w bieli, Kamień księżycowy czy Tajemnica pałacu w Wenecji.Tym razem proponujemy Czytelnikom pierwsze polskie wydanie powieści Córki niczyje, jednego z najbardziej poczytnych i cenionych dzieł tego dziewiętnastowiecznego autora, uważanego za prekursora powieści sensacyjnej i detektywistycznej.

Po tragicznej śmierci obojga rodziców wiodące dotąd idylliczne życie Magdalen i Nora Vanstone odkrywają nagle, że urodziły się jako nieślubne dzieci i na własnej skórze przekonują się, co oznacza piętno społeczne. Pozbawione jakiegokolwiek spadku, wyrzucone z domu, w którym spędziły dzieciństwo, i odarte nawet z prawa do własnego nazwiska, muszą nauczyć się radzić sobie same. Zrównoważona Nora postanawia zostać guwernantką, ale jej dynamiczna i niezależna siostra Magdalen ma inny pomysł: zdecydowana za wszelką cenę odzyskać majątek rodziców i swoje dobre imię, planuje zemstę. W osiągnięciu celu mają jej pomóc niebanalna uroda i talent aktorski oraz niejaki kapitan Wragge – daleki krewny jej matki i zawodowy oszust.


Córki niczyje ukażą się 18 maja."*

Zanim pojawią się "Córki..." poczytam "Kamień księżycowy"

7 komentarzy:

 1. Polecam też "Kobietę w bieli":)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam czytać "Kamień...", a zaczęłam "Kobietę..."

   Usuń
 2. Z chęcią poszukam. Niestety nie mam na półce.
  Zapraszam - u mnie KONKURS :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka ukaże się w księgarniach 18 maja, to pierwsze polskie wydanie.

   Usuń
 3. Nie znam jego nic...oczywiście słyszałam i czytałam o "Kobiecie w bieli"....
  Musze poszukać jego książek w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja biblioteka ma, choć ja sama czytam ebooka.
   W księgarni Virtualo jest darmowy.

   Usuń

"Wskutek złych rozmów psują się dobre obyczaje" - Menander