poniedziałek, 8 czerwca 2015

Książki do zdobycia

Na fanpage FB Kętrzyńskiego TOZu można kupić książki, niewiele ich, ale będzie więcej, ceny przystępne, bo wiadomo opłata za przesyłkę nabija cenę. Pieniądze uzyskane z książek przeznaczone będą na leczenie chorych zwierzaków, w tym postrzelonej z wiatrówki kotki. Kocia mieszkała na klatce schodowej doglądana przez starszą panią, nikomu nie wadziła, a jednak...

Kot Bob i ja - bazarek - klik ;)

Kot Bob i ja [James Bowen] - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
Największy bestseller ostatnich lat - prawdziwa historia niezwykłego kocura i zagubionego człowieka, który odzyskał dzięki niemu nadzieję na szczęście...
Pewnego chłodnego dnia James Bowen, uliczny muzyk, znalazł bezdomnego rudego kota skulonego na wycieraczce. James był wtedy niemalże na dnie - nie miał pracy i leczył się z uzależnienia od narkotyków. Nic dziwnego, że bał się wziąć odpowiedzialność za inne stworzenie. Zrobił to jednak - i zdobył najwierniejszego przyjaciela, który w zdumiewający sposób odmienił życie swojego pana... a potem poruszył ludzi na całym świecie.
 Książka sprzedana


Szok przyszłości - bazarek - klik ;)

 "Szok przyszłości" to niewątpliwie jedna z najbardziej oryginalnych książek współczesności. Przetłumaczono ją na 30 języków, a łączny nakład osiągnął prawie 10 milionów egzemplarzy. Nie kontrolowany postęp naukowo - techniczny stwarza wszędzie podobne problemy, różny natomiast może być sposób ich rozwiązywania. Autor szczególną uwagę kieruje na barierę psychofizyczną adaptacji człowieka do cywilizacji szybkich zmian oraz na psychologiczne konsekwencje tych przeobrażeń. Dynamiczny rozwój nauki może spowodować sytuacje, w których nie przygotowane społeczeństwo stanie wobec trudnych wyborów intelektualnych i moralnych. By złagodzić to "porażenie przyszłością", należy się zastanowić nad strategią przetrwania jednostki, mikrośrodowisk i całego społeczeństwa.
 


Świat Według Reportera jest serią książek z zapisem podróży znanego dziennikarza, prowadzącego i reportera Wiadomości TVP1- Piotra Kraśko.
"Eskimosi nauczyli mnie, jak przetrwać, gdy mróz spada do -50 stopni, przekonali, że psie zaprzęgi są wciąż lepsze od skuterów, a do połowu wielorybów potrzebna jest trampolina. W moim ulubionym barze w Teksasie na suficie wiszą setki staników, a włoska mafia znalazła na Brooklynie knajpę z najlepszym widokiem na Manhattan. Zdradzę, jak przetrwać noc na cmentarzu w Tijuanie, pijąc tequilę z grabarzami, i co ukrywają tam kartele narkotykowe. A także: co przez okno w swoim domu widzi Dalajlama, jak się jeździ na snowboardzie na Saharze i dlaczego gogle potrzebne są do kolacji w czasie burzy piaskowej. Podam adres sklepu, w którym zakupy robią zakonnice gotujące dla papieża i przepis na ulubione spaghetti Mela Gibsona." 

---------------------
Opisy książek pochodzą z portalu Lubimy Czytać.

6 komentarzy:

 1. Ta książka o kocie musi być rewelacyjna, chętnie po nią sięgnę tym bardziej, że mój kot tez odmienił moje życie na lepsze:).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powstała też kolejna część: Świat według Boba

   Usuń
 2. Bardzo fajna inicjatywa! Można kupić książki, a przy okazji pomóc również zwierzakom ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę Piotra Kraśki i "Kot Bob i ja" czytałam.

  OdpowiedzUsuń

"Wskutek złych rozmów psują się dobre obyczaje" - Menander