piątek, 17 października 2014

Nowości z Wydawnictwa MG

Magdaleny Kawki nie trzeba przedstawiać. Wydawnictwo MG wydało w zeszłym roku jej Wyspę z mgły i kamienia.
Dziś proponujemy kolejną niezwykłą książkę tej niezwykłej Autorki. W swojej nowej powieści W zakątku cmentarza, czyli końcu wieczności Magdalena Kawka sięgnęła po temat, można powiedzieć, ryzykowny. Życie po życiu, ale bardziej dosłownie.


Czy zastanawialiście się kiedyś, co się dzieje na cmentarzu, gdy za ostatnim odwiedzającym zamyka się brama? Jakie emocje, namiętności i obawy kłębią się między nagrobkami?
Czy wiecie ile samozaparcia potrzebuje Artystka, by zdobyć choćby lichą pomadkę, która podreperuje jej nadwątloną śmiercią urodę?
A Poeta? Ileż, biedak, musi przerzucić rozmokłych kartonów po zniczach, zanim znajdzie jeden, na którym da się coś zapisać…
Po drugiej stronie życia zwykłe, codzienne czynności zyskują inny wymiar i stwarzają niewyobrażalne trudności. Zwłaszcza, gdy człowiek nieustannie obawia się świateł znad łąki oraz tajemniczej Kobiety z Klasą, o której krążą potworne historie.
I gdy najbardziej ze wszystkiego boi się utraty wieczności.

Magdalena Kawka – z wykształcenia socjolog, z zamiłowania pisarz, z upodobania wolny strzelec. Szczęśliwa, że z tych klocków udało się zbudować spójną przestrzeń. Jest autorką poradnika dla rodziców Przygody Kosmatka kilkulatka. Ponadto spod jej pióra wyszły: Sztuka latania, Alicja w krainie konieczności oraz Rzeka zimna.
Laureatka nagrody głównej pierwszej edycji konkursu „Piórem i pazurem” w 2012 r.*
*Materiały wydawnictwa MG

Od siebie dodam, że czytałam "Wyspę z mgły i kamienia", naprawdę interesująca lektura - powieść obyczajowa z wątkiem historycznym i kryminalnym. Mam nadzieję, że kolejna książka Magdaleny Kawki rekomendowana przez wydawnictwo okaże się równie interesująca.


14 komentarzy:

 1. Przede mną "Wyspa z mgieł i kamienia", bo ją mam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czytałam też "Rzekę zimna", ale bardziej przypadła mi do gustu "Wyspa..." Miłej lektury ;)

   Usuń
 2. Bardzo jestem ciekawa jakie posypią się recenzje. Intryguje mnie ta książka:)

  OdpowiedzUsuń
 3. O książka wydaję się być idealna dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiedziałabym, że książka wygląda na nieziemską ;)

   Usuń
 4. Ja trochę z innej beczki - czasem nie wyświetlają mi się zdjęcia przez Ciebie dodawane - jestem na tyle komputerowo niedoświadczona, ze nie wiem czy to moja wina czy nie:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, czy coś to da, ale pokombinowałam trochę z obrazkiem, bo u mnie też znikał ;)

   Usuń
 5. Osobiście jeszcze nie miałam styczności z twórczością Magdaleny Kawki. Chętnie nadrobię zaległości. Nie wiem jeszcze tylko czy zacząć od "Wyspy mgły i kamienia" czy właśnie "W zakątku cmentarza".

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam o autorce, aczkolwiek tytuł książki ciekawy, a treść zapwiada się równie dobra. Jednak zmieniłabym okładkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka doszła do mnie, podzielę się wrażeniami ;)

   Usuń

"Wskutek złych rozmów psują się dobre obyczaje" - Menander